Towarzystwo Miłośników Ziemi Kozienickiej

TMZK

Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Towarzystwa


zaprimienkrola
SZANOWNI PAŃSTWO!

Zbliża się kolejna rocznica wyróżniająca historycznie nasze miasto spośród innych miast.
Oczywiście mowa o 556. rocznicy urodzenia w Kozienicach przyszłego wielkiego monarchy Zygmunta I Starego. Postanowiliśmy przypomnieć o tym fakcie oraz postaci króla Zygmunta Starego i przygotowaliśmy interesujące wydarzenie.
Dlatego też Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej serdecznie zaprasza na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Towarzystwa w dniu 1 stycznia 2023 r. (Nowy Rok) z okazji 556. rocznicy urodzin króla Zygmunta I Starego w Kozienicach.
Spotkanie odbędzie się w „Świetlicy” na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji KCRiS nad Jeziorem Kozienickim, ul. Bohaterów Studzianek 30, od godz. 18.00.
Porządek zebrania:
1. Otwarcie zebrania.
2. Prelekcja historyczna pt. „Narodziny królewicza Zygmunta w Kozienicach 1 stycznia 1467 r.” (w prezencie noworocznym: XXXIII Zeszyt „Ziemia Kozienicka” zawierający artykuł naukowy nt. narodzin królewicza Zygmunta w Kozienicach”).
3. Podjęcie uchwały na temat organizacji cyklicznego, dorocznego wydarzenia kulturalnego w dniu 1 stycznia w Kozienicach, pn.: „Urodziny Króla Zygmunta”.
4. Podjęcie uchwały ws. ustanowienia nagrody honorowej „Zygmunt” za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, sztuki i nauki.
5. Recital muzyczny.
6. Tort urodzinowy i toast noworoczny.
7. Zamknięcie obrad.
Zawiadamiając o powyższym Zarząd prosi o niezawodne i punktualne przybycie.

Więcej ....